Telefon:  +420 777 611 549

Schodiště

Nabízíme interiérová či exteriérová schodiště na míru. Schodiště řešíme komplexně od návrhu, výroby až po dodávku a montáž včetně zajištění všech jeho prvků – zábradlí, nerezových a dalších doplňků na přání klienta.

V případě, že ještě nemáte přesnou představu, rádi vám poradíme s výběrem materiálu, tvarem a typem schodiště , protože chápeme, že se stane dominantou vašeho domu či jiného objektu.

Výběr materiálu pro schodiště

Schodiště může být kamenné, dřevěné, skleněné, nerezové či kovové. Jestliže není samonosné, bývá často jeho základem nerezová či ocelová nosná konstrukce. Ta zajišťuje bezpečnost, pohodlnost a elegantní jednoduché řešení schodiště. Pokud se jedná o venkovní schodiště pro jakýkoli účel, musejí být správně zvoleny materiály, aby schody byly protiskluzové, dostatečně odolné vůči vlhkosti a extrémním teplotám, zvláště nejsou-li zastřešené.

Typy a tvary schodiště

Schodiště mohou být točité, čepové, páteřové, bočnicové, příhradové, stupnicové, kazetové či jeklové. Při výběru tvaru se většinou zohledňují prostorové možnosti daného objektu. Jsou to velmi často schodiště lomená do tvaru písmene L, oblouková, resp. točitá, přímá, případně podestová.